Poznaj nas

Serdecznie witamy w naszym sklepie z wyjątkowymi śliniaczkami i innymi akcesoriami dla dzieci.

Pomysł na śliniaczki, które będą ładne i praktyczne zrodził się po poszukiwaniach śliniaka idealnego dla naszej córeczki – Jagódki. Trafialiśmy na modele, które były śliczne, jednak kompletnie niepraktyczne albo praktyczne ale nieestetyczne.

Niestety, nie udało nam się, nie znaleźliśmy śliniaka spełniającego nasze wymagania –  postanowiliśmy go stworzyć!

Tak właśnie powstało Gagugu.pl

Poszukiwania koncepcji, materiałów, idealnego kroju trwało kilka miesięcy i kosztowało nas wiele poświęconego czasu i nieprzespanych nocy. Wnioski pojawiły się następujące: nie ma idealnego materiału, nie ma idealnego, uniwersalnego kroju. Dlatego w naszej ofercie znajdą się różne modele oraz różne materiały z jakich będziemy szyć. Będzie praktycznie, bezpiecznie i pięknie.


Pierwsze modele dostępne w naszym sklepie wykonane są z materiałów:

  • warstwa zewnętrzna – nietuzinkowa 100% bawełna oraz
  • warstwa wewnętrzna – super chłonnego frotte bambusowego lub nieprzemakalnego, cieniutkiego i przewiewnego mikropolarku.

Dobór takich tkanin jest nieprzypadkowy:

  • Bawełna jest uważana za bardzo higieniczną tkaninę. Jest przewiewna, oddychająca oraz dobrze pochłania wilgoć. Dodatkowo nie uczula pozostając przy tym przyjemną w dotyku. Dzięki wszystkim swoim atutom często gości w szafie zarówno dzieci jak i dorosłych.
  • Tkaniny bambusowe są niezwykle miękkie i delikatne. Posiadają naturalne właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antystatyczne i antyalergiczne, ale przede wszystkim cechuje je niezwykła chłonność. Tkanina bambusowa potrafi wchłonąć, aż o 60% więcej wilgoci, niż jej bawełniany odpowiednik. Bardzo cenioną właściwością jest także naturalna „termoaktywność”. Sprowadza się ona do tego, że w okresie letnim materiał przyjemnie chłodzi, natomiast w zimie delikatnie ogrzewa.
  • Mikropolar zapewnia dziecku uczucie suchości, nie zatrzymuje wody dzięki czemu jest  praktycznie nieprzemakalny. Cechuje się dobrą cyrkulacją powietrza usprawniając wysychanie warstwy zewnętrznej.

Materiały mające kontakt ze skórą posiadają certyfikat bezpieczeństwa Oeko-Tex.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że mamy pewność, iż produkty zrobione na bazie tych tkanin są bezpieczne dla dzieci i jednocześnie bardzo praktyczne.


Planujemy tworzyć krótkie serie wzorów, aby każdy śliniaczek był niepowtarzalny i unikatowy.

Mamy nadzieję, że nasze śliniaczki oraz inne produkty przypadną Wam do gustu.

Magda, Tomek, Jagódka